ПАНІ ЛІКАР

Статті по темі: "Жіноче здоров'я"

Знати все про свої груди

Кожній жінці слід знати все про свої груди і спостерігати за їхнім  станом протягом дорослого життя. Це одна з важливих частин турботи про твоє тіло. Ти повинна знати про те, як виглядають твої груди і як вони  себе відчувають у нормальному стані, щоб в разі незвичайних змін, ти відразу ж могла це помітити.

Чим раніше ти виявиш зміни, тим більше вірогідність того, що в разі ракової пухлини, лікування буде ефективнішим. Більшість змін грудей  закінчуються підтвердженням наявності доброякісної пухлини, тому ти завжди повинна повідомляти про будь-які зміни твоєму гінекологові. Чоловікам теж слід стежити за будь-якими змінами в своїх грудях, оскільки статистика показує, що, наприклад, у Великобританії приблизно 200 чоловіків захворюють раком грудей щорік!

Для того, щоб не залишити  непомітною | початок хвороби, ти повинна добре знати все про свої груди, про те, в якому вона знаходиться  стані в певні дні місяця. Візьми за звичку оглядати і обмацувати свої груди час від часу. Звертай увагу на зміни, що відбуваються.

Протягом життя твої груди проходять через різні, нормальні, зміни. Вони викликані гормональними змінами в твоєму організмі - в різні періоди менструального циклу, під час вагітності, годування грудьми, менопаузи і втрати або збільшення ваги тіла.

Кожного місяця, з часу твого входження в дітородний вік, твої груди готуються до вагітності і годування дитини. Часто груди дещо збільшується, стають  чутливішими  і затвердівають за декілька днів до початку менструації, і потім|і тоді| повертається в нормальний стан.
Які зміни повинні тебе насторожити? Ось зміни, які повинні тебе насторожити під час самостійного огляду грудей:

Зміна розміру - коли одна грудь  стали візуально значно більше іншої, або навпаки менше;
соски стали як - би втягнуті всередину або змінили позицію, або форму;
висип довкола сосків;
виділення з одного або обох сосків;
зморщена або в ямках шкіра;
горбки під пахвою або на ключицях (там, де знаходяться лімфовузли або гланди);
затвердіння або ущільнення твоїх грудей, якого раніше ти не помічала;
постійний біль в якійсь частині грудей  або під пахвами.

Ти кращий за кого - б то не було, знаєш, як виглядають і як відчувають себе твої груди у нормальному стані, тому, якщо ти відмітила навіть щонайменшу зміну, відвідай свого гінеколога якомога раніше. Не турбуйся про те, що ти можеш підняти "помилкову тривогу", і запам'ятай, що велика частина змін грудям все-таки означає наявність доброякісних пухлин і нешкідливі.
Факти про груди
За статистикою, кожна п'ята жінка невдоволена розмірами своїх грудей і мріє накинути размір-другий. Подібна невпевненість в собі приводить до депресій. Всього ж в світі, налічується більше 8 мільйонів жінок, що зробили операцію по збільшенню грудей, - і це лише офіційна статистика! Зате тисячі владарок великих грудей мріють позбавитися від цього дива природи. Посудите самі: спати на животі неможливо, покупка бюстгальтера перетворюється на проблему.

Груди не можна "накачати" в спортзалі. Це самообман. Жіночі груди складаються з шкіри, підшкірного жирового шару, молочної залози і грудного м'яза. Якщо навіть і накачати м'яз, це змінить лише її верхню частину, але не всі груди. На сьогоднішній день без допомоги хірурга збільшити груди нереально: єдиний дієвий спосіб змінити розмір бюста - протезування за допомогою силіконових або наповнених фізіологічним розчином імплантантів.

Силіконові груди на дотик не можна відрізнити від справжніх. Можна! Причому виявити відмінності можна ще, так би мовити, на стадії огляду. Адже розмір грудей залежить від гормонального фону: простіше кажучи, чим більше в організмі жіночих гормонів - естрогену, тим більше груди. А також - менше зростання і жіночіші форми. Якщо ж при худенькій фігурці хлопчика у дівчини присутньо дві значних  розмірів  опуклості - тут, цілком імовірно, не обійшлося без допомоги хірурга. Такого роду підозріння неважко перевірити при ближчому знайомстві. Силіконові груди на дотик, як правило, помітно твердіше натуральних. Імплантанти, наповнені фізіологічним розчином, цього недоліку позбавлені, але у них є інша незручність: вони мають звичай булькати при русі. Отже природу не обдуриш.

Жінки з великими грудьми дуже сексуальні. Цей міф отримав недавно навіть і наукове обгрунтування. Японський доктор Міцуо Шига, що займається вивченням жіночих грудей вже близько 40 років, стверджує, що за розміром бюста можна з упевненістю судити про темперамент його владарки. На думку японця, великогруді жінки чуттєві і сексуально розковані , винахідливі в ліжку і дуже ініціативні. Від партнера вони теж чекають активності розкованості. Жінки ж з маленькими грудьми набагато менш темпераментні і погано збудливі. А ще - вельми ревниві і постійно підозрюють|підозрівають| партнера в зрадах. Зате в ліжку вони вельми невимогливі: будучи не дуже високої думки про себе, вони і не сподіваються на те, що їх коханець виявиться сексуальним гігантом. Наскільки показна була статистика, на основі якої японський лікар зробив настільки сміливі виводи, історія, зрозуміло, умовчує. Під час занять сексом кровотік покращується, і молочні залози ледве набухають. Але, на жаль, після ночі любові все стає на свої місця, так що секс ніяк не впливає на наші розміри. Втім, те ж саме відноситься і до розміру чоловічої гідності.

Чоловікам подобаються великі груди. Все ті ж невтомні британці в 2002 році провели опитування, щоб з'ясувати, груди якого розміру вони вважають найпривабливішими. У дослідженні брало участь декілька тисяч чоловік. 53% опитаних заявили, що вони віддають перевагу жінкам з середнім розміром бюста. Лише 14% віддають перевагу грудям великих розмірів, а 5% заявили, що віддають перевазі плоскогрудим дамам. Останні 28%, як з'ясувалося, взагалі не надають значення розмірам. Психологи ж стверджують, що пристрасть до великих грудей - доля синочків матусь.

Капуста груди не збільшує. На жаль, жодна дієта або продукт не здатні збільшити жіночі форми. Виняток становлять лише пивні дріжджі - від них так сильно набираєш вагу, що разом з масою тіла збільшуються і груди.

У маленьких грудях менше молока. Маммологи стверджують, що це нісенітниця. Кількість молока залежить від величини молочної залози. В маленьких грудей залоза може бути великою і навпаки, але жодної залежності від розміру тут немає. Найчастіше розмір молочних залоз передається по спадку, так що якщо вас мама годувала грудьми до трьох років, то і у вас перебоїв з "молочною кухнею" не буде.

Про годування грудьми.
Годувати грудьми боляче, але лише в тому випадку, якщо не підготувати соски до годування ще в час вагітності. Для цього їх необхідно після душу розтирати махровим рушником. Але в тому випадку, якщо тріщини все ж з'явилися, не виніть в цьому крихітку. Просто це результат неправильного прикладення маляти до грудей. Постарайтеся, зробити так, щоб карапуз захоплював ротом не лише сосок, але і частину ореоли . А після годування змастіть соски крапелькою молока і дайте їм висохнути.

Харчування годуючої мами повинне бути різноманітним. І їсти можна практично все. Необхідно лише виключити з раціону ті продукти, які викликають алергічну реакцію у вас або батька маляти і можуть стати причиною дитячого діатезу.

Незалежно від того, годуєте ви чи ні, груди все одно як би ви не прагнули перетворяться з дівочої в жіночу.

Мити груди перед годуванням можна за бажанням. Якщо ви двічі в день приймаєте душ, то цього цілком достатньо. Крім того, мило, вода і інші дезинфікуючі засоби сушать шкіру і зроблять соски хворобливішими, викликаючи появу тріщин.

Якщо ви годуєте крихітку на вимогу, і він додає в місяць не менше 500 грам і мочиться не менше 5-6 раз на добу, то причин для занепокоєння у вас немає.

При природному вигодовуванні в матері виробляється рівно стільки молока, скільки необхідно. І чим частіше ви зціджуватимете, тим більше буде молока. Виняток становлять випадки нагрубання молочних залоз протягом декількох днів після пологів, коли налагоджується вироблення молока.

Молоко можна зціджувати і зберігати близько 8 годин при кімнатній температурі, три дні в холодильнику і до трьох місяців в морозильній камері. При цьому воно абсолютно не втрачає своїх якостей. Отже можете, сміло залишати немовляти на бабусю або няню, забезпечивши їх достатнім запасом молока в пляшці.

Після кесарева розтину молоко може з'явитися декілька пізніше, ніж ви чекали. Але крихітку все одно необхідно регулярно прикладати до грудей. Просто доведеться знайти зручне положення, щоб не пошкодити шви в перші дні після операції.

МЕДИЧНИЙ САЙТ

ДЛЯ ЖІНОК

2008 © Жіночий журнал про жіноче здоров'я "www.pani-likar.info.

Використання матеріалів журналу дозволяється тільки в інтернеті при наявності прямого посилання на головну сторінку www.pani-likar.info