ПАНІ ЛІКАР  

Статті по темі: "Жіноче здоров'я"

Патологія шийки матки.

   Деякі жіночі хвороби протікають непомітно: без болю, неприємних виділень і порушень менструального циклу, виявити їх може тільки фахівець.

До таких прихованих хвороб відноситься І ПАТОЛОГІЯ шийки матки.

Останніми роками наголошується на різке зростання захворювань шийки матки у жінок різних вікових груп. Причин цьому багато - це часті стреси, гормональні порушення, урогенітальні інфекції вірусної і бактерійної природи, травматізация шийки матки при пологах і абортах і ін. Тривало існуючі доброякісні захворювання шийки матки (ерозії, поліпи і т.д.) можуть малігнізуватися, тобто перетворюватися на злоякісні, тому велике значення мають своєчасна і точна діагностика патології шийки матки і ефективне її лікування.
«Важку хворобу на початку легко вилікувати, але важко розпізнати . Коли ж вона ускладнилася, її легко розпізнати, але вже важче вилікувати.» (Н.Макіавеллі).
У нашій клініці ви можете отримати своєчасну і точну діагностику патології шийки матки і ефективне лікування.
Які ж методи діагностики і лікування Ви можете пройти унас?
Цитологічне дослідження.
Обов'язковий етап діагностики патології шийки матки , обов'язкове дослідження, що проводиться перед її лікуванням. Навіть якщо нічого не турбує, і неозброєним оком шийка матки здається незміненою, жінка повинна регулярно (щороку) проходити цитологічне дослідження зішкрібу шийки матки. Цитологія - це наука про клітину. При цитологічному дослідженні вивчають особливості будови клітин поверхні шийки матки і цервікального каналу. Дані цитології доповнюють проведенням біопсії під контролем кольпоскопії.
Кольпоскопія.
Це дослідження шийки матки під мікроскопом. Спеціальний мікроскоп, що дозволяє вивчати зовнішній вигляд шийки матки, називається кольпоськоп, а процедура - кольпоскопія. Фахівець з патології шийки матки проводить розширену кольпоскопію - тобто огляд шийки матки під мікроскопом після її обробки спеціальними фарбувальними розчинами (що містять оцтову кислоту і йод).
Кольпоскопія дозволяє оцінити стан епітелію шийки матки і піхви ; виявити ділянку ураження ;віддиференціювати доброякісні зміни від підозрілих відносно злоякісності ; здійснити прицільне взяття мазків і біопсії, що істотно підвищує інформативність.

Біопсія.


Це забір шматка тканини для гістологічного дослідження. Гістологічне дослідження - це те ж саме, що й цитологія, тільки досліджуються не окремі клітки, що потрапили в мазок, а цілий єдиний зріз тканини в підозрілій ділянці.
- біопсія проводиться на початку менструального циклу - на 5-7 день циклу (1 день циклу = 1 день місячних), відразу після припинення менструації.
- біопсія проводиться за відсутності інфекції. При поганих результатах мазків на флору спочатку лікар призначає лікування інфекції, а потім після хорошого контрольного мазка бере біопсію. Тому що біопсія - це хоч і маленька, але операція, і вимагає чистоти.
- біопсія проводиться під контролем кольпоскопа і вимагає фарбування розчином Люголя, щоб чітко бачити змінену ділянку.

- біопсія проводиться радіоножем (апарат «Сургитрон»)
- процедура дуже швидка і абсолютно безболісна.
Гістологічне дослідження дозволяє поставити остаточний діагноз.

Застосування радіохвильового методу лікування.
Американській фірмі Ellman International вдалося створити прилад, який не викликає глибокого ураження тканини струмом. Прилад «Сургитрон» здійснює атравматичний розріз і коагуляцію тканин, при цьому відсутні набряк і больові відчуття після операції.
Ефект розрізу досягається за допомогою тепла, що виділяється при опорі, який тканини надають проникненню високочастотних радіохвиль.

За допомогою радіохірургічного приладу «Сургитрон» можна проводити широкий спектр лікувально-діагностичних дій при захворюваннях зовнішніх статевих органів, піхви і шийки матки. Радіохірургічний метод дозволяє проводити безкровну біопсію з поверхні шийки матки, виконувати конізацію, лікування зони деформації шийки матки за один амбулаторний прийом.

Основні області застосування радіохірургії в гінекології:
-ерозія, ектопія шийки матки; рубцева деформація шийки післяпологовими розривами; гіпертрофія шийки; ендометріоз; лейкоплакія; хронічний цервіцит;
- дисплазія шийки матки 1-2 ступеню;
- кондиломи вульви, піхви, промежини;
- кісти піхви;
- папіломи вульви, піхви;
- поліпи цервікального каналу;
- видалення генітальних невусів.
Таким чином, застосування радіохвильової хірургічної техніки значно полегшує, покращує і прискорює хірургічні процедури, дозволяє уникнути неприємних післяопераційних наслідків, таких як біль, набряк, інфекція, є одним з найбільш перспективних методів лікування патології шийки матки, піхви, вульви.
Лікарями клініки проводяться такі маніпуляції і операції на апараті "Сургитрон".

Кріодеструкція


Кріодеструкція шийки матки – це лікування захворювання шийки матки (ерозія, ектопія і ін.) з використанням рідкого азоту, тобто за допомогою охолоджування (до температури -90 – 150 град С).
Кріодеструкція проводиться в амбулаторних умовах, не є болючою процедурою. Після її проведення не виникає рубцювання шийки матки. Такий метод є щадним, може використовуватися у жінок, які не народжували.
Перед проведенням кріодеструкції необхідно пройти обстеження на інфекції і при їх виявленні – пройти лікування. Також повинна бути виконана біопсія шийки матки для виключення передраку і раку шийки матки.
Після проведення кріодеструкції показаний курс лікування, направлений на стимуляцію процесів загоєння шийки матки, який проводиться амбулаторно.
Отже, не відкладайте візит до гінеколога . Звертайтеся сьогодні !

ІНШІ СТАТТІ ПО ТЕМІ....

МЕДИЧНИЙ САЙТ

ДЛЯ ЖІНОК

2008-2009 © Жіночий журнал про жіноче здоров'я "www.pani-likar.info.

Використання матеріалів журналу дозволяється тільки в інтернеті при наявності прямого посилання на головну сторінку www.pani-likar.info